• TROJROČNÉ UČEBNÉ ODBORY - HÁROMÉVES SZAKOK

• Trojročné učebné odbory: končia sa záverečnou skúškou a výučným listom. Absolvent môže pokračovať v nadstavbovom štúdiu príslušného zamerania, a získať maturitné vysvedčenie.

Hároméves szakok: a sikeres záróvizsga és inaslevél megszerzés után a diákok kétéves érettségivel végződő felépítményi szakokon folytathatják tanulmányaikat iskolánkon

• Absolvent odboru je schopný vykonávať aranžérske práce pri úprave interiérov a exteriérov, vie viazať kytice z okrasných, rezaných, sušených a črepníkových kvetín, robí aranžérske úpravy pre rôzne príležitosti. Pri viazaní precízne používa potrebné aranžérske techniky a náradia. Je pripravený pracovať v obchode a službách. Odborná príprava prebieha v skleníkoch našej školy.

A szakképzett virágkötő kül- és beltéri virágdíszeket készít és értékesít. Dísznövényekből, vágott, cserepes és szárazvirágokból, kellékekből virágdíszeket, csokrokat készít különböző alkalmakra. Precízen használja a virágdíszek készítéséhez szükséges technikákat és szerszámokat. A szakképesítés boltvezetői tevékenység végzésére, önálló vállalkozás létrehozására is jogosít. A szakmai képzés iskolánk üvegházaiban folyik.

• Absolvent je odborne kvalifikovaný pracovník zaoberajúci sa spracúvaním dreva, výrobou, montážou alebo obnovou nábytku, okien, stavebno-stolárskych výrobkov v štátnych alebo súkromných firmách, ako poskytovateľ služieb v danom odbore a neskôr aj ako živnostník. Výučba obsahuje praktickú prípravu, ktorú zrealizujeme v našej stolárskej dielni.

Szakképzett dolgozó, aki faipari termékek készítésével, különböző rendeltetésű és szerkezetű bútorok, nyílászárók és épületasztalosi munkák gyártásával, szerelésével, karbantartásával, javításával és felújításával foglalkozik mint szolgáltató, illetve vállalkozó. Az oktatás tartalmazza a gyakorlati képzést is, melyet saját tanműhelyünkben biztosítunk.

• Kvalifikovaný odborník, ktorý je schopný pracovať v záhradníckej výrobe, v záhradníckych podnikoch, v obchode i službách, ale aj ako samostatný živnostník. Pozná jednotlivé druhy kvetín, sadovníckeho materiálu, zeleniny a ovocia, pozná podmienky pre pestovanie a ochranu rastlín. Prevádzkuje záhradnícke stroje, ručné náradia a pestovateľské zariadenia. Odborná príprava sa zrealizuje v skleníkoch, v ovocinárstve a na pozemku našej školy.

• Szakképzett dolgozó, aki kertészetben, kertészeti uzemekben, szolgáltatásokban dolgozik, illetve vállalkozást vezet. Ismeri a virág-, zöldség- és gyümölcsfajtakat, dísznövényeket, azok termesztésének, gondozásának és védelmének módjait, feltételeit. Üzemelteti és használja a kertészeti gépeket, kéziszerszámokat, termesztő berendezéseket. A szakmai képzés iskolánk üvegházaiban, gyümölcsösében és termőföldjén folyik.
      • Kvalifikovaný zamestnanec, schopný samostatne pracovať v oblasti spoločného stravovania alebo ako živnostník po získaní potrebnej praxe. Ovláda práce spojené so samostatnou prípravou pokrmov studenej alebo teplej kuchyne, pozná suroviny, nápoje a technológiu ich výroby, základy stolovania, pravidlá gastronómie a osvojil si kultivované spoločenské správanie a komunikáciu so zákazníkom. Odborná príprava sa zrealizuje v školskej cvičnej kuchyni.

Szakképzett dolgozó, aki képes önálló munkát végezni a közétkeztetés különböző területein vagy pedig saját vállalkozást vezetni. Képes elkészíteni a hideg- és melegkonyha ételeit, ismeri az alapanyagokat, italokat, azok elkészítésének technológiáját, a tálalás és a gasztronómia, valamint a társadalmi viselkedés és kommunikáció szabályait. A szakmai gyakorlatot a tanulmányi idő alatt az iskola gyakorlókonyhája biztosítja.